Sassy ladyspodní prádlo | profesionální poradenství | světové značky

Donna Karen

Vysoká, štíhlá, plochá holka, kterou ve škole přezdívali jako "Spaghetti Legs" nebo "Meatball Head". Dnes je jí 67 let a je jednou z největších ikon módního průmyslu. Tento životní příběh o úspěšné seberalizaci zní trochu jako pohádka, “Spaghetti Legs” Donna Karan, rodným jménem Donna Ivy Faske, ho však žije.
 
 

Donnin tatínek Gabby byl krejčí, maminka Helen byla modelka
 
Narodila se do židovské rodiny matce Helen a otci Gabbymu ve Forest Hills v New Yorku. Její maminka byla modelka a pracovala také pro návrháře Chestera Weinberga. Donnin otec byl povoláním krejčí, zemřel při autonehodě, když byly Donně pouhé tři roky
Maminka trpěla bipolární poruchou a tak byl Donnin život jako na houpačce. Když si maminka si našla nového přítele, Donnu a její starší sestru vychovávaly mladé chůvy. S těmito opatrovatelkami zažívaly sestry okamžiky extrémní, psychicky náročné; jedna chůva se milovala nahá se svým přítelem v posteli, kde ležela Donna, druhá chůva se pro změnu třeba tak opila, že omdlela, avšak ven k pomoci se sestry nedostaly. Maminka Helen totiž nařizovala, aby se pořád zamykaly, jak Donna říká: “Vyrůstala jsem v neustálém strachu, že nás někdo unese.” 
 

Donna Karan s maminkou Helen

Častá nepřítomnost matky a smrt otce ji velmi poznamenala. Avšak všechno zlé může být k něčemu dobré. Donna se naučila vytvářet se rodinu z lidí okolo sebe, vyrovnávat se se ztrátou.
Na střední škole potkala Marka Karana, který jí nahrazoval chybějícího otce v původní rodině a se kterým byla šťastná. Oba pracovali v butiku s oblečením na Long Islandu. Donna vždy ráda tančila a zpívala a posledním, čím se chtěla stát, bylo módní návrhářkou. Při studiu pracovala dva roky u Anne Klein, ale pak byla vyhozena pro své neurotické chování. Po ukončení studia se s návrhářkou opět spojila, stala se její dvorní asistentkou a v roce 1973 tak měla možnost se zúčastnit velkolepé The Battle of Versailles Fashion Show. I přesto, že se moc dobře neučila, měla špatné známky ze čtení, matematiky a nedokončila střední školu, byla přijatá na vysokou školu Parsons School of Design. 
 
Návrhářka Anne Klein a Donna Karen
 
Donna toužila po úplné rodině a dětech, nechtěla se cítit sama a tak Marka přemluvila, aby si ji vzal. Při rozlučce se svobodou potkala neodolatelného umělce Stephana Weisse, se kterým měla té noci poměr, přesto se rozhodla vzít si za manžela Marka Karana. 
Po návratu z líbánek se Donna opět spojila se Stephanem a začala jejich love story. Donna otěhotněla, avšak šla na potrat, protože byla možnost, že dítě je Stephanovo.
V roce 1974 se ji narodila vytoužená dcera Gabby a v tentýž měsíc umírá Anne Klein.
 
 
 Donna Karen a Stephan Weisse
 
Donnu oslovili, aby se stala hlavní návrhářkou domu Anne Klein. Ta si však na takovou roli sama netroufla a proto přizvala bývalého spolužáka a kamaráda Louise Dell'Ollio a spolu se stali hlavními návrháři domu Anne Klein.
 
Donna Karan a Louis Dell´Ollio
 
Jednoho dne potkala v metru Stehpanova bratra a vzkázala mu, ať jí zavolá. Opět se sblížili a v roce 1987 se Donna manželovi přiznává, že miluje Stephana, jejich manželství se rozpadá. Po 16 letech se vdala za lásku svého a splodili dvě děti. 
V roce 1984 Donna opustila společnost Anne Klein a společně s manželem Stephanem a Takihyo Corporation založila svou značku Donna Karan - moderní oblečení pro moderní lidi.
 
Její práce byla oceněna jž v roce 1977, kdy získala Coty American Fashion Critics’ Award, v roce 1084 byla uvedena do Síně slávy Coty Hall. Council of Fashion Designers of America – CFDA ji mnohokrát nominovali  a nakonec ocenili její celoživotní práci. 
 
Dnes Donna žije spokojeně jako jedna z nejúspěšnějších newyorčanek.

 

.

Donna a její nejstarší dcera Gabby Karan De Felice 

 

 

 

 

Přehled nabízených značek 

    Heidi Klum Intimates 

  • Dušní 22,  1. patro (zvonek Soline), 110 01 Praha 1 
  • tel.: +420 607 817 630