Sassy ladyspodní prádlo | profesionální poradenství | světové značky

Josie Natori

Zakladatelka značky Natori americká návrhářka Josie Natori vždy věrila v to, že neexistují žádné hranice lidské tvořivosti., které by nedokázala překonat. Hledala svou cestu napříč obory, překonala nespočet překážek, až se jí povedlo vytvořit uznávanou módní značku, ve které prolíná východní a západní kulturu s estetickou i funkční dokonalostí. 

 

Josie Natori

Josie se narodila jako Josefina Almeda Cruz na Filipínách, kde vyrůstala v matriarchální společnosti. Jejím velkým vzorem byla, podobně jako u mě, babička, která razila heslo: Buď soběstačná a nezávislá! Zároveň asi právě nejvíce po babičce zdědila podnikatelskou povahu a ohromnou vnitří energii, která ji dovedla přes ručně vyšívané filipínské halenky až k vlastní značcce mezinárodně oblíbeného, luxusního spodního prádla.

Josie původně ani nenapadalo zkusit se uplatnit v módním průmyslu. V dětství hrála ráda na klavír a v 9 letech dokonce sólově vystoupila s manilským filharmonickým orchestrem. Vlastnosti jako hudební sluch a cit pro umění jí byly dány do vínku a přirozeně by tak předurčovaly její budoucnost, avšak Jose se rozhodla pro studium obchodu. V 17 letech odešla z Filipín studovat vyskokou školu ekonomickou do New Yorku.

Josie hru na klavír miluje

Hned po promoci začala pracovat na Wall Street pro bankovní společnost Merrill Lynch a stala se historicky první ženou - prezidentkou této firmy. Na Wall Street potkala i svého budoucího manžela Kena Natoriho, později se jim narodil syn Kenneth Jr. 

Josie, manžel Ken, syn Kenneth

Ve své pozici však Josie přestala být spokojená a hledala nové výzvy, toužila začít něco nového, něco svého. Ani jeden z prvních podnikatelských záměrů nebyl úspěšný. Když svůj sen o podnikání pomalu začala vzdávat, z rozmaru přinesla nákupčímu do obchodního domu Bloomingdales v NY ručně vyšívané blůzy z rodných Filipín. Nákupčímu se kvalita materiálu zamlouvala a Josie doporučil, ať vyrobí noční košili. A bylo to - Josie was in business!  V té době bylo navíc spodní prádlo celkem nevkusné a tak Josie využila tento nedostatek a podařilo se jí úspěšně zaplnit díru na americkém trhu. Dnes je tomu více jak 30 let a z ručně vyšívané filipínské halenky je uznávaná lifestylová značka, která se zabývá navrhováním spodního a nočního prádla, ale zahrnuje i kolekce ready - to - wear, interiérových doplňků, parfémů a brýlí. 

RTW

Josie Natori butique NY

Josie miluje svoji práci, ale jak říká "úspěch v módě nestačí," Je velkou filantropkou - členkou několika příspěvkových organizací. Padesát procent veškeré výroby se produkuje v její rodné zemi a takto přispívá k lepšímu životu mnoha místních lidí. Je členkou CFDA (Rady amerických módních návrhářů) a byla mnohokrát oceněna za své zásluhy. V roce 2007 obdržela Řád Lakandula, což je nejvyšší ocenění na Filipínách, ve stejném roce obdržena i ocenění na americké půdě "Peopling of America" od nadace The Statue of Liberty - Ellis Island

 

Setkání s papežem Františkem

Splněný americký sen? Vše začalo v obýváku navrhováním noční košile a během doby se z toho vyvinul celoživotní styl. Odkaz o symbióze kultur. Jak říká Josie - Natori je všude tam, Where Art Meets the Art. 

Josie Natori RTW 2016

Josie s maminkou

Josie s vnučkou

Josie se snachou Anikou, která se stará o Natori blog

Natori family:-)

Zdroj fotek: Natori Facebook

Přehled nabízených značek 

    Heidi Klum Intimates 

  • Dušní 22,  1. patro (zvonek Soline), 110 01 Praha 1 
  • tel.: +420 607 817 630